1995 Tofas Dogan 1.6 S (85 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Tofas |
| Marka Bilinirliği | Çok Düşük |
| Model | Dogan |
| Jenerasyon | Dogan |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 S (85 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 1995 |
| Son Üretim Yılı | 1998 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 4 |
| Yedek Parça Tedariği | Kolay |
| Marka Menşei | |
| Marka Sağlamlık Endeksi | |
| Arıza Kodları | Tofas Dogan Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 6.5 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 13.1 saniye |
| Maksimum Hız | 170 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 2 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 85 HP |
| Maksimum Performans Devri | 5800 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 130 Nm, 2900 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, boyuna |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1581 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 86.4 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 67.4 MM |
| Çekiş Sistemi | Arka |
| Supap Uygulaması | OHC |
| Sıkıştırma Oranı | 9.2 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Karbüratör |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | - |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 985 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1450 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | |
| Bagaj Hacmi en Az | 400 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 50 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4316 MM |
| Genişliği | 1642 MM |
| Yüksekliği | 1437 MM |
| Dingil Mesafesi | 2490 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1386 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1327 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi | 11 metre |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Disk fren |
| Arka Frenler | Kampanalı Fren |
| ABS Fren Sistemi | Yok |
| Direksiyon Tipi | |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 185/65 R14 S |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Yaylı Coilover |
| Arka Süspansiyon | Helezon Yayı |