2001 Seat Alhambra (7MS) 2.8 i VR6 24V (204 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Seat |
| Marka Bilinirliği | Çok Düşük |
| Model | Alhambra |
| Jenerasyon | Alhambra (7MS) |
| Modifikasyon (Motor) | 2.8 i VR6 24V (204 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2001 |
| Son Üretim Yılı | 2010 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Minivan |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı Sayısı | 4 |
| Yedek Parça Tedariği | Kolay |
| Marka Menşei | |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 91.9% (#14) |
| Arıza Kodları | Seat Alhambra Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 14.6 (16.2) litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 8.3 (8.6) litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 9.9 (10.4) |
| Maksimum Hız | 217 (212) km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 3 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 204 HP |
| Maksimum Performans Devri | 6200 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 265 Nm, 3400 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 2792 |
| Silindir Sayısı | 6 |
| Silindir Pozisyonu | V tipi motor |
| Silindir Boyutu | 81 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 90.3 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | DOHC |
| Sıkıştırma Oranı | 10.5 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 5 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 6 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1857 kg |
| Maksimum Ağırlık | 2470 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 2610 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 256 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 70 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4634 MM |
| Genişliği | 1810 MM |
| Yüksekliği | 1762 MM |
| Dingil Mesafesi | 2841 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1530 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1524 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Salıncak |
| Arka Süspansiyon | Eğik Kol |