2008 Mini Cooper II 1.6 (98 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Mini |
| Marka Bilinirliği | #39 - Lüks Küçük Araçlar |
| Model | Cooper |
| Jenerasyon | Cooper II |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 (98 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2008 |
| Son Üretim Yılı | 2010 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Cabrio (Üstü Açık) |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı Sayısı | 2 |
| Yedek Parça Tedariği | Zor |
| Marka Menşei | Birleşik Krallık |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 90.4% (#19) |
| Arıza Kodları | Mini Cooper Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 8.9 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 5.3 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 6.6 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 13.1 saniye |
| Maksimum Hız | 175 km/saat |
| Emisyon Standardı |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 98 HP |
| Maksimum Performans Devri | 6000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 153 Nm, 3000 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1598 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 77 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 85.8 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | |
| Sıkıştırma Oranı | 11 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 6 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 6 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1280 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1595 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 605 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 120 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 50 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 2655 MM |
| Genişliği | 1688 MM |
| Yüksekliği | 1415 MM |
| Dingil Mesafesi | 2467 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1452 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1460 MM |
| Boşluk | 139 MM |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Disk fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 175/65 R15 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Bağımsız Yaylı |
| Arka Süspansiyon | Bağımsız Yaylı |