1993 Pontiac Firebird IV 3.4 i V6 (148 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Pontiac |
| Marka Bilinirliği | #31 - Lüks Marka |
| Model | Firebird |
| Jenerasyon | Firebird IV |
| Modifikasyon (Motor) | 3.4 i V6 (148 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 1993 |
| Son Üretim Yılı | 1995 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Spor / Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı Sayısı | 3 |
| Yedek Parça Tedariği | Neredeyse İmkansız |
| Marka Menşei | ABD |
| Marka Sağlamlık Endeksi | |
| Arıza Kodları | Pontiac Firebird Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 8.8 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-80 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | |
| Maksimum Hız | 207 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 1 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 148 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4600 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 257 Nm, 3150 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, boyuna |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 3353 |
| Silindir Sayısı | 6 |
| Silindir Pozisyonu | V tipi motor |
| Silindir Boyutu | 92 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 84 MM |
| Çekiş Sistemi | Arka |
| Supap Uygulaması | |
| Sıkıştırma Oranı | 9 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 4 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1528 kg |
| Maksimum Ağırlık | 2000 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | |
| Bagaj Hacmi en Az | 366 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 59 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4964 MM |
| Genişliği | 1892 MM |
| Yüksekliği | 1300 MM |
| Dingil Mesafesi | 2566 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1542 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1539 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 215/60 R16 V |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Çift Salıncaklı |
| Arka Süspansiyon | Helezon Yayı |