2005 Peugeot 307 1.6 HDi (90)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Peugeot |
| Marka Bilinirliği | #46 |
| Model | 307 |
| Jenerasyon | 307 |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 HDi (90) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2005 |
| Son Üretim Yılı | 2008 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 3/5 |
| Yedek Parça Tedariği | Çok Kolay |
| Marka Menşei | Fransa |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 93.6% (#12) |
| Arıza Kodları | Peugeot 307 Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 6.1 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.3 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 12.5 saniye |
| Maksimum Hız | 179 km/saat |
| Emisyon Standardı |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 90 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 215 Nm, 1750 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1560 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 75 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 88.3 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | OHC |
| Sıkıştırma Oranı | 17.6 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Dizel Commonrail |
| Türbin | Turboşarj / Süperşarj |
| Vites Sayısı (Otomatik) | |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1255 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1750 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1328 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 341 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 60 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4202 MM |
| Genişliği | 1730 MM |
| Yüksekliği | 1510 MM |
| Dingil Mesafesi | 2608 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1505 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1489 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Salıncak |
| Arka Süspansiyon | Trailing Arm |