2004 Opel Vectra C 1.6 i 16V Ecotec (100 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Opel |
| Marka Bilinirliği | Çok Düşük |
| Model | Vectra |
| Jenerasyon | Vectra C |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 i 16V Ecotec (100 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2004 |
| Son Üretim Yılı | 2006 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 4 |
| Yedek Parça Tedariği | Aşırı Kolay |
| Marka Menşei | Almanya |
| Marka Sağlamlık Endeksi | |
| Arıza Kodları | Opel Vectra Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 9.9 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 5.6 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 7.2 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 12.5 saniye |
| Maksimum Hız | 192 km/saat |
| Emisyon Standardı |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 100 HP |
| Maksimum Performans Devri | 6000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 150 Nm, 3600 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1598 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 79 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 81.5 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | DOHC |
| Sıkıştırma Oranı | 10 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | - |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1360 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1835 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1050 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 500 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 61 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4596 MM |
| Genişliği | 1798 MM |
| Yüksekliği | 1460 MM |
| Dingil Mesafesi | 2700 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1536 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1525 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi | 10 metre |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 195/65 R15 V |
| Jant Boyutu | 6.5J x 15 |
| Ön Süspansiyon | Bağımsız Yaylı |
| Arka Süspansiyon | Bağımsız Yaylı |