2002 Opel Astra G 1.7 CDTI (80 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Opel |
| Marka Bilinirliği | Çok Düşük |
| Model | Astra |
| Jenerasyon | Astra G |
| Modifikasyon (Motor) | 1.7 CDTI (80 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2002 |
| Son Üretim Yılı | 2004 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 4 |
| Yedek Parça Tedariği | Aşırı Kolay |
| Marka Menşei | Almanya |
| Marka Sağlamlık Endeksi | |
| Arıza Kodları | Opel Astra Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 6.4 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.5 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 14 saniye |
| Maksimum Hız | 184 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 3 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 80 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4400 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 170 Nm, 1800 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | Z17DTL |
| Motor Hacmi (cm3) | 1686 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 79 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 86 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | DOHC |
| Sıkıştırma Oranı | 18.4 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Dizel Commonrail |
| Türbin | Turboşarj / Süperşarj |
| Vites Sayısı (Otomatik) | - |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1205 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1725 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | |
| Bagaj Hacmi en Az | 460 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 52 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4250 MM |
| Genişliği | 1709 MM |
| Yüksekliği | 1425 MM |
| Dingil Mesafesi | 2606 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1484 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1460 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi | 11 metre |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Disk fren |
| Arka Frenler | Kampanalı Fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 195/60 R15 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Yaylı Coilover |
| Arka Süspansiyon | Salıncak |