2009 Citroen C3 Picasso 1.6 HDi (110 H.p.)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Citroen |
| Marka Bilinirliği | #49 |
| Model | C3 |
| Jenerasyon | C3 Picasso |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 HDi (110 H.p.) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2009 |
| Son Üretim Yılı | 2012 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Kombivan (Hafif Ticari) |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 5 |
| Yedek Parça Tedariği | Kolay |
| Marka Menşei | Fransa |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 88.1% (#25) |
| Arıza Kodları | Citroen C3 Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 6.8 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.1 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 4.9 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 12.4 saniye |
| Maksimum Hız | 183 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 4 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 110 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 245 Nm |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1560 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 75 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 88 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | OHC |
| Sıkıştırma Oranı | |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Dizel Commonrail |
| Türbin | Turboşarj / Süperşarj |
| Vites Sayısı (Otomatik) | |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1408 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1795 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1506 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 385 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 50 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4078 MM |
| Genişliği | 1766 MM |
| Yüksekliği | 1613 MM |
| Dingil Mesafesi | 2540 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1466 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1465 MM |
| Boşluk | 147 MM |
| Min 180° Dönüş Mesafesi | 10.6 metre |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 195/65 R16T |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | MacPherson Süspansiyon Sistemi |
| Arka Süspansiyon | Çekiş bağlantı kollu süspansiyon |