2004 Mercedes-Benz C-Class (W203) C 230 Kompressor (192 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Mercedes-Benz |
| Marka Bilinirliği | #5 - Lüks Marka |
| Model | C-Class |
| Jenerasyon | C-Class (W203) |
| Modifikasyon (Motor) | C 230 Kompressor (192 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2004 |
| Son Üretim Yılı | 2005 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 4 |
| Yedek Parça Tedariği | Çok Kolay |
| Marka Menşei | Almanya |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 87.6% (#27) |
| Arıza Kodları | Mercedes-Benz C-Class Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 8.9 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 8.1 saniye |
| Maksimum Hız | 240 km/saat |
| Emisyon Standardı |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 192 HP |
| Maksimum Performans Devri | 5800 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 260 Nm, 3500 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, boyuna |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1796 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 82 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 85 MM |
| Çekiş Sistemi | Arka |
| Supap Uygulaması | - |
| Sıkıştırma Oranı | 8.5 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | Mekanik Süperşarj |
| Vites Sayısı (Otomatik) | - |
| Vites Sayısı (Manuel) | 6 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1490 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1970 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | |
| Bagaj Hacmi en Az | 455 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 62 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4526 MM |
| Genişliği | 1728 MM |
| Yüksekliği | 1426 MM |
| Dingil Mesafesi | 2715 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1505 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1476 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |
| Ön Süspansiyon | Yaylı Coilover |
| Arka Süspansiyon | Enine sabitleyici |