1985 Mercedes-Benz 200 (W124) 200 D (72 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Mercedes-Benz |
| Marka Bilinirliği | #5 - Lüks Marka |
| Model | 200 |
| Jenerasyon | 200 (W124) |
| Modifikasyon (Motor) | 200 D (72 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 1985 |
| Son Üretim Yılı | 1989 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 4 |
| Yedek Parça Tedariği | Çok Kolay |
| Marka Menşei | Almanya |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 87.6% (#27) |
| Arıza Kodları | Mercedes-Benz 200 Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 6.7 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 18.5 saniye |
| Maksimum Hız | 160 km/saat |
| Emisyon Standardı | Yok |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 72 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4600 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 123 Nm, 2700 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, boyuna |
| Motorun Modeli | OM601 |
| Motor Hacmi (cm3) | 1997 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 87 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 84 MM |
| Çekiş Sistemi | Arka |
| Supap Uygulaması | OHC |
| Sıkıştırma Oranı | 22 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Standart Dizel Enjeksiyon (SDI) |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 4 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1430 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1930 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | |
| Bagaj Hacmi en Az | 520 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 70 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4740 MM |
| Genişliği | 1740 MM |
| Yüksekliği | 1425 MM |
| Dingil Mesafesi | 2800 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1501 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1491 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Disk fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Yok |
| Direksiyon Tipi | |
| Servo Direksiyon | Yok |
| Lastik Boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Salıncak |
| Arka Süspansiyon | Helezon Yayı |