2014 Hyundai i20 II 1.4 (100 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Hyundai |
| Marka Bilinirliği | #23 |
| Model | i20 |
| Jenerasyon | i20 II |
| Modifikasyon (Motor) | 1.4 (100 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2014 |
| Son Üretim Yılı | 2018 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 5 |
| Yedek Parça Tedariği | Çok Kolay |
| Marka Menşei | Güney Kore |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 88.8% (#23) |
| Arıza Kodları | Hyundai i20 Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 7.2 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.6 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 5.5 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 13 saniye |
| Maksimum Hız | 180 km/saat |
| Emisyon Standardı |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 100 HP |
| Maksimum Performans Devri | 6000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 134 Nm, 3500 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | Kappa |
| Motor Hacmi (cm3) | 1368 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 72 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 84 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | DOHC |
| Sıkıştırma Oranı | 10.5 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 4 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 6 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1079 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1620 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1042 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 326 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 50 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4035 MM |
| Genişliği | 1734 MM |
| Yüksekliği | 1474 MM |
| Dingil Mesafesi | 2570 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1520 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1519 MM |
| Boşluk | 170 MM |
| Min 180° Dönüş Mesafesi | 10.2 metre |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 185/65 R15; 195/55 R16 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Bağımsız Yaylı |
| Arka Süspansiyon | Torsiyon Çubuğu |