2000 Hyundai Elantra III 1.6 (107 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Hyundai |
| Marka Bilinirliği | #23 |
| Model | Elantra |
| Jenerasyon | Elantra III |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 (107 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2000 |
| Son Üretim Yılı | 2006 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 5 |
| Yedek Parça Tedariği | Çok Kolay |
| Marka Menşei | Güney Kore |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 88.8% (#23) |
| Arıza Kodları | Hyundai Elantra Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 7.4 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin A-92 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 11 saniye |
| Maksimum Hız | 182 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 3 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 107 HP |
| Maksimum Performans Devri | 5800 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 146 Nm, 3000 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1599 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 77.4 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 85 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | DOHC |
| Sıkıştırma Oranı | 10 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 4 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1253 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1770 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1222 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 415 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 55 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4495 MM |
| Genişliği | 1720 MM |
| Yüksekliği | 1425 MM |
| Dingil Mesafesi | 2610 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1485 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1475 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 185/65 R15 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Salıncak |
| Arka Süspansiyon | Yaylı Coilover |