2003 Ford Tourneo Connect 1.8 TDCi L (90 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Ford |
| Marka Bilinirliği | #4 |
| Model | Tourneo Connect |
| Jenerasyon | Tourneo Connect |
| Modifikasyon (Motor) | 1.8 TDCi L (90 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2003 |
| Son Üretim Yılı | |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Minivan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | |
| Yedek Parça Tedariği | Çok Kolay |
| Marka Menşei | ABD |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 88.4% (#24) |
| Arıza Kodları | Ford Tourneo Connect Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 16.3 saniye |
| Maksimum Hız | 155 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 3 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 90 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 220 Nm, 1700 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1753 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 86 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 82 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | |
| Sıkıştırma Oranı | 18.4 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Dizel Commonrail |
| Türbin | Tubro / Intercooler (Arasoğutucu) |
| Vites Sayısı (Otomatik) | |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1545 kg |
| Maksimum Ağırlık | 2340 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 3500 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 1400 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 60 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4525 MM |
| Genişliği | 1795 MM |
| Yüksekliği | 1981 MM |
| Dingil Mesafesi | 2912 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1505 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1552 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Disk fren |
| Arka Frenler | Kampanalı Fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Salıncak |
| Arka Süspansiyon | Helezon Yayı |