2018 Citroen C5 Aircross 2.0d AT (178 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Citroen |
| Marka Bilinirliği | #49 |
| Model | C5 Aircross |
| Jenerasyon | C5 Aircross |
| Modifikasyon (Motor) | 2.0d AT (178 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2018 |
| Son Üretim Yılı | |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 5 |
| Yedek Parça Tedariği | Kolay |
| Marka Menşei | Fransa |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 88.1% (#25) |
| Arıza Kodları | Citroen C5 Aircross Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 5.3 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.6 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 4.9 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 8.6 saniye |
| Maksimum Hız | 211 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 6 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 178 HP |
| Maksimum Performans Devri | 3750 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 400 Nm, 2000 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1997 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 85 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 88 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | |
| Sıkıştırma Oranı | |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Dizel |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 8 |
| Vites Sayısı (Manuel) |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1540 kg |
| Maksimum Ağırlık | 2110 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1630 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 580 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 53 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4500 MM |
| Genişliği | 1840 MM |
| Yüksekliği | 1670 MM |
| Dingil Mesafesi | 2730 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1579 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1608 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Hava Soğutmalı Disk Fren |
| Arka Frenler | Disk fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 215/65 R17; 235/55 R18; 205/55 R19 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Bağımsız Yaylı |
| Arka Süspansiyon | Semi-independent, spring |