2009 Volkswagen Polo V 1.6 TDI (75 Hp) 3-dr
GENEL BİLGİLER
| Marka | Volkswagen |
| Marka Bilinirliği | #12 |
| Model | Polo |
| Jenerasyon | Polo V |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 TDI (75 Hp) 3-dr |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2009 |
| Son Üretim Yılı | 2014 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 3 |
| Yedek Parça Tedariği | Aşırı Kolay |
| Marka Menşei | Almanya |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 90.6% (#18) |
| Arıza Kodları | Volkswagen Polo Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 5.1 litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 3.6 litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 4.2 litre/100 km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 14.0 saniye |
| Maksimum Hız | 170 km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 5 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 75 HP |
| Maksimum Performans Devri | 4000 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 195 Nm, 1500 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, enine |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1598 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | |
| Silindir İçi Vuruş | |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | OHC |
| Sıkıştırma Oranı | |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Standart Dizel Enjeksiyon (SDI) |
| Türbin | Turboşarj / Süperşarj |
| Vites Sayısı (Otomatik) | |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1157 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1560 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | |
| Bagaj Hacmi en Az | 280 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 45 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 3970 MM |
| Genişliği | 1682 MM |
| Yüksekliği | 1485 MM |
| Dingil Mesafesi | 2470 MM |
| Ön Lastik Genişliği | |
| Arka Lastik Genişliği | |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | |
| Arka Frenler | |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | |
| Servo Direksiyon | |
| Lastik Boyutu | 175/70 R14 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | |
| Arka Süspansiyon |