1997 Volkswagen Polo III Variant 1.6 (101 Hp)
GENEL BİLGİLER
| Marka | Volkswagen |
| Marka Bilinirliği | #12 |
| Model | Polo |
| Jenerasyon | Polo III Variant |
| Modifikasyon (Motor) | 1.6 (101 Hp) |
| Üretim Başlangıç Yılı | 1997 |
| Son Üretim Yılı | 2000 |
| Motor Mimarisi | İçten Yanmalı Motor |
| Gövde tipi | Kombivan (Hafif Ticari) |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı Sayısı | 5 |
| Yedek Parça Tedariği | Aşırı Kolay |
| Marka Menşei | Almanya |
| Marka Sağlamlık Endeksi | 90.6% (#18) |
| Arıza Kodları | Volkswagen Polo Arıza Kodları |
YAKIT TÜKETİMİ, EMİSYON VE PERFORMANS
| Şehir içi Yakıt Tüketimi | 11.1 (11.9) litre/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 6.2 (6.8) litre/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | |
| Yakıt Tipi | Benzin A-95 |
| 0 - 100 km/s Hızlanma Süresi) | 11.1 (13.2) |
| Maksimum Hız | 186 (182) km/saat |
| Emisyon Standardı | EURO 2 |
MOTOR VE ŞANZIMAN
| Beygir Gücü | 101 HP |
| Maksimum Performans Devri | 5600 devir / dakika (rpm) |
| Tork | 145 Nm, 3800 devirde |
| Motorun Yeri | Önde, boyuna |
| Motorun Modeli | |
| Motor Hacmi (cm3) | 1595 |
| Silindir Sayısı | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Sıralı |
| Silindir Boyutu | 81 MM |
| Silindir İçi Vuruş | 77.4 MM |
| Çekiş Sistemi | Ön |
| Supap Uygulaması | OHC |
| Sıkıştırma Oranı | 10.3 |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | |
| Vites Sayısı (Otomatik) | 4 |
| Vites Sayısı (Manuel) | 5 |
AĞIRLIK, HACİM VE ALAN GENİŞLİĞİ
| Aracın Ağırlığı | 1090 kg |
| Maksimum Ağırlık | 1550 kg |
| Bagaj Hacmi en Fazla | 1250 litre |
| Bagaj Hacmi en Az | 390 litre |
| Yakıt Deposu Hacmi | 45 litre |
ARACIN BOYUTLARI
| Uzunluğu | 4137 MM |
| Genişliği | 1640 MM |
| Yüksekliği | 1433 MM |
| Dingil Mesafesi | 2444 MM |
| Ön Lastik Genişliği | 1429 MM |
| Arka Lastik Genişliği | 1384 MM |
| Boşluk | |
| Min 180° Dönüş Mesafesi |
Fren ve Süspansiyon
| Ön Frenler | Disk fren |
| Arka Frenler | Kampanalı Fren |
| ABS Fren Sistemi | Var |
| Direksiyon Tipi | Direksiyon Kutusu (Kremayer Sistemi) |
| Servo Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik Boyutu | 185/60 R14 |
| Jant Boyutu | |
| Ön Süspansiyon | Helezon Yayı |
| Arka Süspansiyon | Salıncak |